logo

sobota, 15 sierpnia 2020 r.


      
  1%  
                    

Twoje dane - twoja sprawa
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 grudnia 2013 12:12
Skuteczna ochrona danych osobowych
 
logo Programu TDTS
 
W tym roku szkolnym nasza szkoła (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych.”
 
Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli. Realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny od roku 2009 w celu upowszechnienia wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. 
 
Głównym elementem Programu jest prowadzenie w szkołach zajęć związanych z tematyką ochrony danych osobowych (m.in. spotkań, szkoleń, lekcji) oraz organizacja obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych. We współczesnym świecie - świecie szybkiego i nie do końca kontrolowanego przekazywania informacji - temat ten nabiera szczególnej wagi. Tak jak od małego dziecka uczymy się kultury zachowania, tak należy również nauczyć się jej nowych elementów związanych z podążającym do przodu światem współczesnym (m. in. praw, zagrożeń, sposobów zabezpieczenia się i walki z zagrożeniami świata sieciowego).
 
Więcej szczegółów o programie na stronie: http://www.giodo.gov.pl/1520061/j/pl/
Więcej informacji o naszym udziale wkrótce.
 
 
Reklama
Ulti Clocks content

Twoje dane

Strony przedmiotowe

Galeria


     
frse logo logo logo EU flag-Erasmus vect POS

Administrator strony: tutaj.

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości