Protokół z zebrania Rady Rodziców z dnia 18.11.2014 r. Drukuj
piątek, 21 listopada 2014 20:57

1. Rozpoczęcie zebrania.

2. Akcja Pierniczek – zapraszamy chętnych z własnym ciastem, gotowymi pierniczkami i ozdobami do pieczenia i dekorowania ciastek 05.12.2014r. o godz.18.00 na stołówkę szkolną.

3. Zmiana formy Jarmarku adwentowego –
• spośród wielu pomysłów wybrano nazwę – Szkolny Wieczór Świąteczny.
• Termin 12.12.2014rok, od godziny 17.00.
• klasy 0-3 – wykonanie wspólnie z rodzicami, podczas spotkania w szkole (termin ustalany indywidualnie z wychowawcą danej klasy) ozdób świątecznych. Prośba o ograniczenie się do kilku rodzajów w jednej klasie i zrezygnowanie z produktów spożywczych. Przygotowanie stoisk i poprowadzenie sprzedaży na górnym korytarzu gimnazjum.
• klasy 4-6 – przygotowanie dekoracji górnego korytarza, ewentualnie wejścia i schodów oraz przygotowanie programu artystycznego w dowolnej formie, indywidualnie lub zespołowo. Propozycja zaproszenia opiekunów i dzieci z kółek i zajęć dodatkowych działających w naszej szkole do przedstawienia swoich umiejętności i talentu podczas Szkolnego Wieczoru Świątecznego.
• gimnazjum klasy 1-3 – dekoracja stołówki, części gimnazjalnej oraz przygotowanie kawiarenki na stołówce szkolnej i sprzedaż ciast i napojów. Każda klasa gimnazjalna piecze 3 ciasta i przygotowuje sałatkę, niezbędne produkty do przygotowania ciepłych napojów dostarczy Rada Rodziców (kawa, herbaty, mleczko, cukier, łyżeczki, talerzyki), możliwość wykorzystania filiżanek szkolnych.
• Zebrane fundusze zostaną przekazane na wspólny szkolny cel – np. zorganizowanie radiowęzła.

4. Krótka informacja nt. Projektu Strategii Oświatowej:
• Większy dostęp do bazy szkolnej i sportowej poza godzinami lekcyjnymi.
• Przyjmowanie do szkół dzieci z niepełnosprawnością;
• Wsparcie kadry pedagogicznej – pomoc ze strony rodziców, szkolenia itp.
• Większe wykorzystanie środków unijnych.
• Informacje nt. Diagnozy Oświaty Piaseczyńskiej.
• więcej informacji na stronie: www.pprr.info i Facebook: Piaseczyńskie Porozumienie Rad Rodziców.
5. Głos Pani Dyrektor:
• Budowa ogrodzenia od strony placu zabaw
• Kończenie budowy parkingu – zakupiona ziemia niezbędna do wyrównania terenu.
• Program Erasmus+ więcej informacji na stronie szkoły oraz http://www.erasmusplus.org.pl.

6. Termin kolejnego zebrania: 02.12.2014 r.

7. Zakończenie zebrania.

Protokół sporządziła