czwartek, 21 listopada 2019 r.

Twoje dane - twoja sprawa 2
czwartek, 29 stycznia 2015 22:24

Skuteczna ochrona danych osobowych

logo Programu TDTS

W tym roku szkolnym ponownie nasza szkoła (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych.”

Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli. Realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny od roku 2009 w celu upowszechnienia wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

Głównym elementem Programu jest prowadzenie w szkołach zajęć związanych z tematyką ochrony danych osobowych (m.in. spotkań, szkoleń, lekcji) oraz organizacja obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych. We współczesnym świecie - świecie szybkiego i nie do końca kontrolowanego przekazywania informacji - temat ten nabiera szczególnej wagi. Tak jak od małego dziecka uczymy się kultury zachowania, tak należy również nauczyć się jej nowych elementów związanych z podążającym do przodu światem współczesnym (m. in. praw, zagrożeń, sposobów zabezpieczenia się i walki z zagrożeniami świata sieciowego).

Więcej szczegółów o programie na stronie: http://www.giodo.gov.pl/1520061/j/pl/
Więcej informacji o naszym udziale wkrótce.