List od Rady Rodziców Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 22:53

Drodzy Rodzice,

Pierwszy semestr już za nami, ale jako Rada Rodziców, chcielibyśmy zaprezentować Państwu wydatkowanie naszych wspólnych pieniędzy na funkcjonowanie naszych dzieci w tej szkole.

We wrześniu zaplanowaliśmy budżet, w skład którego wchodzą wydatki na:

• nagrody, książki dla laureatów konkursów i na koniec roku szkolnego
• imprezy i uroczystości
• wycieczki i transport
• fundusz remontowy i wsparcie szkoły
• dofinansowanie tzw. Zielonych Szkół

W pierwszym semestrze, każdego miesiąca organizowane były w szkole koncerty i spotkania autorskie, które jako RR sponsorowaliśmy.
Odbyły się również bale karnawałowe organizowane przez nas, a prowadzone przez animatorów zabaw. Dodatkowo dla każdej klasy zakupiliśmy słodkie przekąski.
Od początku roku, dokonujemy zakupów nagród książkowych - korzystamy z bardzo dobrych rabatów, aby na koniec roku nie być zależnym od księgarzy, którzy potrzebują zarabiać.

Przez cały rok dzięki Państwa hojności, dzieci mogą brać udział w konkursach i olimpiadach.
W wewnątrzszkolnych konkursach sponsorujemy nagrody. W konkursach typu: Kangur, Lwiątko czy Olimpus pokrywamy opłaty za każde dziecko biorące w nich udział.
Oprócz książek, nasze dzieci otrzymują dyplomy i medale, które funduje RR.
W grudniu, zamiast tradycyjnego Kiermaszu Adwentowego, zorganizowaliśmy Szkolny Wieczór Świąteczny. Został on podzielony na 3 grupy:

• Klasy 0-3 wykonały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne
• Klasy 4-6 przygotowały dekoracje i program artystyczny w postaci Jasełek i świątecznego koncertu kolęd, z udziałem dzieci ze Szkoły Muzycznej.
• Gimnazjaliści przygotowali w stołówce szkolnej kawiarenkę, w którejmożna było zakupić wspaniałe domowe ciasta i napoje.

Zebrane fundusze w kwocie: 4332,54 zł zostały przeznaczone na wspólny cel, tj. zorganizowanie radiowęzła.

Wcześniej, przed świątecznym wieczorem, miała miejsce tzw. Akcja Pierniczek, która corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem i jest prawdziwą frajdą dla dzieci i rodziców. :)
Wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły zorganizowaliśmy wieczór wigilijny. Przy wspólnym stole dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

Podczas ferii, wraz z nauczycielami, zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci, sponsorując przejazd autokarami do kina i na lodowiska.
Przed świętami Wielkanocnymi planujemy zorganizowanie tzw. "Zajączka" dla dzieci i młodzieży. Szkołę odwiedzi Królik Wielkanocny z niespodzianką ;)

W planach na ten rok mamy jeszcze Święto Szkoły - Dzień Patrona ks. J. Twardowskiego w połączeniu z Dniem Dziecka oraz kino "pod chmurką" dla gimnazjalistów. W czerwcu planujemy dzień "otwartych drzwi", z ogniskiem i kiełbaskami oraz śpiewami po rosie. :) Podczas tego dnia, dzieci oprowadzą swoich rodziców po szkole.

Bardzo dziękujemy za Państwa hojność i oddanie w organizowaniu rożnych przedsięwzięć. Zachęcamy do dalszej współpracy i wsparcia.

Z poważaniem,
W imieniu Rady Rodziców,
przew. Jarka Kwapisz
* Jeśli macie Państwo potrzebę o coś zapytać, porozmawiać, zasugerować coś, proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.