Protokół z zebrania Rady Rodziców z dnia 16.02.2016 r. Drukuj
niedziela, 13 marca 2016 23:55

Protokół z zebrania Rady Rodziców z dnia 16.02.2016 r.

1. Zebranie otworzyła p. Dyrektor Małgorzata Rygier-Jaworska, przedstawiła plany dotyczące rekrutacji do SP na rok szkolny 2016/17
- nie powstanie zespół szkolno-przedszkolny (oddział „0”)
- planowane jest stworzenie dwóch zespołów klas pierwszych z 6 latków.
Zostanie zachowana dotychczasowa ilość zespołów w szkole tj 25 klas

Dalsza część zebrania prowadzona była przez przewodniczącą RR p. Agnieszkę Wrzosek.

2. Powtórnie zostały zliczone deklaracje kwot jakie mają wpłynąć na Konto RR
STAN NA DZIEŃ 16.02.1016 r.
- 81 360 tys – kwota deklarowana
- 44 000 tys – kwota która wpłynęła na konto RR

3. Zapadła decyzja o
- zakupie mikroportów (wstępny koszt ok 2 000 tys zł)
- wypożyczaniu bądź zakupie dodatkowego oświetlenia na okoliczność przedstawień teatralnych czy innych uroczystości szkolnych – projektem zajmuje się p. Młynarska

4. Radiowęzeł szkolny – prośba o przyspieszenie realizacji projektu, wytypowanie osób odpowiedzialnych (jeśli ktoś z rodziców może zająć się przedsięwzięciem, proszę zgłosić się do Przewodniczącej RR – p. Agnieszki Wrzosek)
Fundusze na tę inwestycję pochodzą z dochodów z Jarmarku Bożonarodzeniowego

5. Święta Wielkanocne - organizacja „Wielkanocnych Warsztatów Klasowych”- wykonanie przez klasy słomianych wianuszków z motywem świątecznym i ekspozycja na zewnętrznej stronie drzwi pomieszczeń klasowych

6. Dyskusja na temat zmiany planu lekcji w drugim semestrze.
Wyjaśnień udzieliła Pani Dyrektor - Ze względu na zajęcia z basenu, które udało się wyegzekwować od Gminy Piaseczno na II semestr 2015/16, niemożliwe było zachowanie dotychczasowego planu lekcji, przyczyny czysto techniczne.

7. Ograniczenie lekcji religii w klasach gimnazjalnych – do kurii wpłynął wniosek o ograniczenie lekcji religii w klasach gimnazjalnych, uzasadnieniem były złe warunki lokalowe.
Po rozmowach z kuratorium i dyrekcją szkoły, kuria przesłała odpowiedź odmowną.

8. Modernizacja placu zabaw
- montaż urządzenia linowego
- montaż huśtawki dla gimnazjalistów
Planowany termin realizacji projektu – wiosna 2016 – osoba odpowiedzialna p. Dorota Nitecka -Frączyk

9. 1% z podatku dochodowego – zostanie przedłużona umowa na rok następny z fundacją Stowarzyszenie Rodziców „TU”.
10. Termin kolejnego zebrania RR – 12.04.2016 r. godz. 18.30.